• Zajęcia przyrodnicze "Leśne bandy".

• W tym roku szkolnym klasy 1a,2b i 3a wzięły udział w zajęciach przyrodniczych "Leśne bandy". Zajęcia prowadził Pan Bartek Guentzel, któremu dziękujemy za niezwykłą przygodę.

• II Gminny Przegląd Tańca

• 12 czerwca odbył się w naszej szkole II Gminny Przegląd Tańca. Wzięły w nim udział grupy taneczne reprezentujące szkoły w Górsku, Łążynie, Siemoniu, Rzęczkowie i oczywiście reprezentantki naszej szkoły. Wykonane układy wzbudziły wiele pozytywnych emocji i prezentowały różnorodne gatunki muzyczne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

• Konkurs gminny "Matematyczne potyczki w terenie"

• 13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pt.

„Matematyczne potyczki w terenie”.

W konkursie wzięły udział 4 osobowe drużyny z klas 7-8.

Konkurs polegał na pokonaniu wyznaczonej trasy wg punktów na mapie Przysieka.

Do zadań uczestników należało np. sprawdzenie ceny produktów w sklepie warzywnym, ogrodniczym, spożywczym i wykonanie zadań z tym związanych.

Zadania pojawiały się w wielu miejscach:

na tablicy informacyjnej, kościele, u pani fryzjerki, na przystanku czy w szkolnej portierni.

Udało się połączyć sport i rekreację z nauką.

Wszyscy bawili się niesamowicie.

Zwycięzcami została drużyna z Górska,

drugie miejsce zajęła drużyna z Przysieka,

zaś trzecie miejsce z Rzęczkowa.

Serdecznie gartulujemy zwycięzcom!

Bardzo dziękujemy:

opiekunom, uczniom, Radzie Rodziców SP Przysiek, Gminie Zławieś Wielka

oraz tym, którzy umożliwili organizację konkursu,

czyli pracownikom sklepu ogrodniczego, warzywniaka, piekarni i pani Fryzjerce z Przysieka.

• Festiwal Zawodów

• 6 czerwca uczniowie klasy siódmej i ósmej wybrali się na targi :

" Festiwal Zawodów - Targi Pracy", które odbyły się w siedzibie OHP w Toruniu.

Wydarzenie miało na celu zapoznanie uczniow z wieloma zawodami.

Pojawiły się również te niszowe - kominiarz, dekarz, szewc.

Uczniowie mogli skorzystać z symulatora dachowania.

Wyjazd zaliczamy do udanych.

• Nagrody dla absolwentów.

• Dnia 13.06.2023 w Domu Kultury w Górsku odbyło sie uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Zławieś Wielka - Pana Jana Surdyki dla wyróżnionych absolwentów klas ósmych.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów

- z klasy 8a - Emilia Suhak oraz Tobiasz Roszko,

natomiast z klasy 8b - Adrianna Andrejczyk i Szymon Długosz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Działania profilaktyczne w naszej szkole.

• W naszej szkole w ciągu całego roku szkolnego odbywały się działania profilaktyczne mające na celu uwrażliwić młodego człowieka na zagrożenia jakie mogą na niego czyhać oraz uwrażliwiające go na drugiego człowieka.Powyżej krótka fotorelacja z tych wydarzeń. Happening - dotyczacy wyboru życia zdrowego bez używek, spotkanie klas 3-8 z policjantem p. Michałem Biegańskim na temat "Cyber Przemocy i odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży", solidaryzowanie się z uczniami ze szkoły specjalnej w Toruniu i przygotowanie dla nich kartek z życzeniami z okazji 110 lecia istnienia ich szkoły oraz udział uczniów klas 1-3, 4-8 w konkursie "Słowa mają moc" na wyniki którego czekamy:)