• 2 czerwca, Dzień Dziecka w szkole

• Oj działo się w naszej szkole:

występy pana Artura Cieciórskiego i szkoły Akro Kids z Torunia, zabawy, eksperymenty z bańkami, straż pożarna, policja, konkursy, malowanie twarzy, przepyszne kiełbaski,popcorn i lody...

To był niezapomniany dzień!

Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za organizację,

Panu Arturowi Cieciórskiemu za występ i zaangażowanie dzieci w przeróżne akrobacje,

teatrowi szkolnemu za ciekawe przedstawienia,

Kołu Gospodyń Wiejskich z Przysieka, Radzie Rodziców, a także Gminie Zławieś Wielka  za nagrody w konkursach i wyśmienite jedzenie.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości, spełnienia marzeń i uśmiechu, bo kiedy

"Śmieje się dziecko, smieje się cały świat".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z tego wydarzenia.

Violetta Deleszek

• Konkurs Piosenki Europejskiej

• 09.05 w naszej Szkole odbył się Konkurs Piosenki Europejskiej. Laureatami zostali:

1. Patrycja B.2. Jakub F.3. Ex aequo Marysia G. i Olivia P.Wyróżnienie otrzymują Lena R. I Maja K.

• Obiady-czerwiec

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc czerwiec proszeni są o wpłatę za 14 dni czerwca , w kwocie 196,00 zł. i przesłanie potwierdzenia na e-mail obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 30 maja do godziny 14:00. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Jeśli planowana jest dłuższa nieobecność dziecka w szkole prosimy o informację telefoniczną lub poprzez sms pod numer tel. 797983381. Prosimy również o odliczenie ewentualnych wycieczek . Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

Koszt dwudaniowego obiadu wynosi 14 zł, nie ma możliwości wykupienia tylko jednego dania.

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• WIELKI SUKCES!!!

Uczennica naszej szkoły Gabriela Malinowska z klasy 5 zajęła III MIEJSCE W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Z MOICH STRON.ŻYCIE ZWIERZĄT” organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu.

Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenat Miasta Torunia.Ponadto podczas uroczystej gali wręczenia nagród 19 maja br. , Kuratorium Oświaty przyznało dwie nagrody dodatkowe, które otrzymała m.in. nasza uczennica. Po licznych gratulacjach oraz wywiadach, wszyscy goście udali się na wystawę prac, które można jeszcze zobaczyć.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

• DNI KULTURY WŁOSKIEJ

• W ostatnim tygodniu kwietnia świętowaliśmy Dni Kultury Włoskiej zorganizowane przez naszą nauczycielkę języka włoskiego, panią Justynę Blachowską. Podczas obchodów zostały przeprowadzone lekcje dot. historii i kultury Italii, uczniowie brali aktywny udział w konkursach, grach i zabawach tematycznych, wykonali również piękne prace plastyczne. Niektórzy śpiewali włoskie piosenki, inni wybrali się na pizzę, a to wszystko w atmosferze wielkiej włoskiej festy!

Dziękujemy za liczny udział w świętowaniu i zapraszamy do fotorelacji!

• 28 kwietnia, Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca

• 28 kwietnia, uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Tańca.

Tego dnia cała szkoła była roztańczona.

Wspólnie przemierzaliśmy szkolne korytarze w rytmie Makareny, Belgijki czy Chocolate :)

Wiele osób odważyło się i pokazało swój talent taneczny!

Ten dzień był bardzo wyjątkowy.

Za rok na pewno go powtórzymy.

• 25 kwietnia, Szkolny Konkurs Przyrodniczy

• 25 kwietnia uczniowie przygotowali doświadczenia na Szkolny Konkurs Przyrodniczy.

Pojawiły się wulkany, pasty dla słoni, wybuchy, zmiany kolorów, czyszczenie biżuterii i jeszcze więcej innych ciekawych doświadczeń.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu i zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

Małgorzata Krukar

• Wycieczka rowerowa klasy 7,8a i 8b na Barbarkę

• 24 kwietnia , uczniowie klasy 7, 8a i 8b wybrali się na wycieczkę rowerową na Barbarkę.

Na miejscu brali aktywny udział w grze terenowej dotyczącej płazów.

Nie zabrakło również zabaw na ulubionej tyrolce:)