• OBIADY STYCZEŃ

rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc styczeń proszeni są o wpłatę za 22 dni stycznia i przesłanie potwierdzenia na adres email; obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 28 grudnia do godziny 12.00 wraz z dopiskiem wyboru opcji. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Wszelkie zapytania oraz zgłaszanie nieobecności dziecka na obiadach prosimy kierować pod numer tel. 797983381. Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

Koszt obiadu wynosi :

Opcja nr 1 ( zupa + drugie danie standard - tak jak do tej pory ) 15 zł.

Opcja nr 2 ( samo drugie standard) 13 zł.

Opcja nr 3 ( sama zupa) 6 zł.

Opcja nr 4 W PEŁNI WEGETARIAŃSKI ( zupa + drugie danie ) 15 zł.

• Projekt Ograjmatme z Minecraft Education

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Ograjmatmę.

Uczniowie klasy 4b na lekcjach  wykorzystywali Minecraft Education do rozwijania kompetencji matematycznych.

Gra okazała się wartościową pomocą dydaktyczną, gdyż uczniowie poprzez zabawę mogli w atrakcyjny sposób uczyć się matematyki.

Do tej pory mierzyli się z różnymi wyzwaniami m.in. Sudoku w wersji Minecraft, budowanie zakodowanych Buziek i rozwiązywanie zadań typu prawda-fałsz.

• Szlachetna Paczka 2023

• W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka. Obdarowaliśmy 9 osobową rodzinę Pani Agaty.

Wśród ogromnej ilości darów znalazły się: łóżko piętrowe, materace, biurko, choinka, ubrania, buty, żywność i szczególne upominki.

Dziękujemy każdemu z osobna za wszystkie dary i poświęcony czas.

Razem zrobiliśmy dobro!

Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu.

• WYPRAWKI CZYTELNICZE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

• Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii ,, Mała książka- wielki człowiek”, przekazał bezpłatnie uczniom z klas pierwszych Wyprawki Czytelnicze. Każda wyprawka zawiera: książkę ,,Wnuczka antykwariusza” autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek oraz broszurę ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest poradnikiem dla rodziców, mówiącym o korzyściach wynikających z wspólnego, rodzinnego czytania.

• Rodzinne pieczenie pierników

• 15 grudnia odbyło się w naszej szkole rodzinne spotkanie organizowane przez KGW i sołectwo z Przysieka oraz dyrekcję szkoły. Podczas tego miłego popołudnia ozdabialiśmy pierniki, odkrywaliśmy tajniki najlepszego przepisu na ciasto piernikowe, wystąpiły dziewczynki z kółka tanecznego, odbył się kiermasz ozdób przygotowanych przez uczniów uczęszczających na świetlicę. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody w konkursach " Mój przyjaciel zwierzak ", na logo naszej szkoły. Ogłoszono również wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną: w kategorii klas 1-3 zwycięzcy to 1.Maja Dziedzic 2b,2.Szymon Woźniak 1a,3.Maja Sokołowska 2a, wśród klas 4-8 1.Lucja Kowalska 4b,2.Adam Piecewicz 4b,3.Barbara Fryska 7b.Wśród gości pojawił się Pan Krzysztof Rak. Dziękujemy za popołudnie spędzone w rodzinnej i świąteczej atmosferze.

• Uroczyste wręczenie nagród konkursu "Mój przyjaciel zwierzak".

• Uroczyste wręczenie nagród II edycji gminnego międzyszkolnego konkursu plastycznego "Mój przyjaciel zwierzak" odbędzie się w piątek 15 grudnia 2023 r. o godzinie 17.00 w SP w Przysieku. Serdecznie zapraszamy nagrodzone dzieci wraz z opiekunami.

Koordynatorki konkursu:  Agata Rogozińska, Monika Tańska