• 24 marca, Przywitanie Wiosny

• 24 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Szkolny, który ogłosił konkurs na najpiękniejszą klasową Marzannę.

Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3b i 7.

W nagrodę wybiorą się na przepyszną pizzę do pobliskiej pizzerii.

Po krótkim wstępie, przemowie pana wicewójta Krzysztofa Raka,

uczniowie w pochodzie ruszyli na plac, gdzie wypędzili zimę i przywitali wiosnę paląc Marzanny.

Po wszystkim uczniowie świętowali zajadając pyszne kiełbaski z bułkami,

które przygotowały Panie z koła gospodyń wiejskich z Przysieka.

Zabawom nie było końca-uczniowie tańczyli belgijkę, makarenę i bawili się z chustą animacyjną.

Więcej informacji na szkolnym Facebook'u.

Dziękujemy  sponsorom, bez których ten dzień nie byłby tak uroczysty:

Kole Gospodyń Wiejskich w Przysieku,

Piekarni Bartkowscy,

Pizzerii Rustico,

Dobrym Smakom ze Starego Torunia,

Radzie Rodziców SP Przysiek,

Samorządowi Szkolnemu.

• Obchody Dnia Liczby Pi

• W marcu  po raz kolejny obchodziliśmy Święto liczby Pi.

Starsi uczniowie wytężali swoje umysły rozwiązując różne łamigłowki związane z Ludolfiną.

Młodsi poznawali jej przybliżenie wykonując gigantyczny plakat lub kolorując jej symbol .

Oprócz tego, że usłyszelismy wiele ciekawostek dotyczących liczby Pi ,

to przy okazji wspanialesię bawiliśmy

Emilia Szczupakowska

• TYDZIEŃ MÓZGU 13-17.03

• W zeszłym tygodniu uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w akcji edukacyjnej mającej na celu popularyzowanie wiedzy o układzie nerwowym. Na zajęciach poznawali budowę mózgu i jego działanie. Wykonywali modele mózgu, rozwijali swoje zmysły oraz ćwiczyli pamięć. Nie zabrakło także gier logicznych  oraz ćwiczeń fiycznych wspierających pracę układu nerwowego.

• OBIADY KWIECIEŃ

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc kwiecień proszeni są o wpłatę za 16 dni kwietnia , w kwocie 224,00 zł. i przesłanie potwierdzenia na e-mail obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 29 marca do godziny 12:00. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Jeśli planowana jest dłuższa nieobecność dziecka w szkole prosimy o informację telefoniczną lub poprzez sms pod numer tel. 797983381. Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

Koszt dwudaniowego obiadu wynosi 14 zł, nie ma możliwości wykupienia tylko jednego dania.

• Obiady marzec

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc marzec proszeni są o wpłatę za 23 dni marca , w kwocie 322,00 zł i przesłanie potwierdzenia na e-mail obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 28 lutego do godziny 12:00. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Jeśli planowana jest dłuższa nieobecność dziecka w szkole prosimy o informację telefoniczną lub poprzez sms pod numer tel. 797983381. Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

• Kółko plastyczne

• Dzięki zajęciom koła plastycznego uczniowie pobudzają kreatywność, odkrywają przyjemność tworzenia, rozwijają zainteresowania i uzdolnienia poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.

• WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNE

• ZAPRASZAMY UCZNIOW KLAS IV-VIII NA WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNE. STARTUJEMY 23.03, W GODZ.14.30-16.00. ZAPISYWAC SIE MOZNA DO 21. MARCA U PANI DOROTY ANSZPENGER LUB PANI EMILII DEMBINSKIEJ. POSPIESZ SIE! ILOSC MIEJSC OGRANICZONA!

• Akcja charytatywna

• Świetlica szkolna przyłączyła się do akcji charytatywnej zbiórki artykułów dla Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci i Młodzieży i Hospicjum Domowego "Nadzieja". Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy poprzez zakup artykułów zamieszczonych w załączniku. Zbiórka potrwa do 30 marca. Produkty prosimy wkładać do oznaczonego kartonu przy szkolnej dyżurce.

• Zajęcia na Wydziale fizyki

• W czwartek 09.03 klasa 1b uczestniczyła w zajęciach na Wydziale fizyki UMK w Toruniu. Dzieci obserwowały zjawisko tęczy, pioruna, same przeprowadzały eksperymenty.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/24

Szanowni Rodzice,

informujemy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w  Przysieku odbędzie się w terminie 1-28 marca b.r. Druki wniosków dostępne będą na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA oraz w sekretariacie szkoły.

• Koncert pt. "Serduszko puka w rytmie cha cha".

• 16 lutego mogliśmy wysłuchać wyznań miłosnych ze wszystkich stron świata. Podczas koncertu usłyszeliśmy jak swoje uczucia za pomocą muzyki wyrażali artyści. Porozmawialiśmy na temat Święta Zakochanych, podążając śladami miłosnych historii. Dowiedzieliśmy się, czy św. Walenty był zakochany, dlaczego to właśnie 14 dzień lutego przypada na tę okoliczność oraz, czy każdy Romeo odnalazł swoją Julię. W trakcie występu zabrzmiały dźwięki muzyki poważnej, jak i znane nam wszystkim utwory popularne, radiowe i telewizyjne.

• Spektakl "Dorotka po drugiej stronie tęczy"

15.02. Oddział przedszkolny oraz klasy 1-2 mogły podziwiać zabawną sztukę pod tytułem " Dorotka po drugiej stronie tęczy" w Auli UMK w Toruniu. Był to spektakl profilaktyczny  zorganizowany przez naszą panią pedagog Annę Rozkowinską przy współpracy z Teatrem Edukacyjnym ALERT z Wrocławia. Poruszał wiele ważnych tematów, w tym ekologii, przyjaźni, wiary w siebie. Uczestnicy podsumowali spektakl gromkimi brawami, wychodząc z uśmiechem od ucha do ucha. Czekamy na kolejne aranżacje!

• 31 FINAŁ WOŚP

• Społeczność i sympatycy naszej szkoły zebrali dla Orkiestry Świątecznej Pomocy 15294,99 zł.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wielkiej akcji charytatywnej.