• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/24

Szanowni Rodzice,

informujemy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w  Przysieku odbędzie się w terminie 1-28 marca b.r. Druki wniosków dostępne będą na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA oraz w sekretariacie szkoły.

• 31 FINAŁ WOŚP

• Społeczność i sympatycy naszej szkoły zebrali dla Orkiestry Świątecznej Pomocy 15294,99 zł.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wielkiej akcji charytatywnej.

• OBIADY-LUTY

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc luty proszeni są o wpłatę za 12 dni lutego (obiady będą wydawane w dniach 13-28 luty) w kwocie 168,00 zł. i przesłanie potwierdzenia na e-mail obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 8 lutego do godziny 10:00. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Jeśli planowana jest dłuższa nieobecność dziecka w szkole prosimy o informację telefoniczną lub poprzez sms pod numer tel. 797983381. Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

Koszt dwudaniowego obiadu wynosi 14 zł, nie ma możlwości wykupienia tylko jednego dania.

• Wyjazd na lodowisko

• 17 stycznia nasi uczniowie klas 4-6 wyjechali do Torunia na lodowisko "Mentor". Były wzloty i upadki, pierwsze koty za płoty, a niektórzy nieźle jechali po bandzie. Mnóstwo dobrej, mroźnej zabawy! :)

• Zajęcia kulinarne

• Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki...Podczas zajęć kulinarnych uczniowie wykonali pomysłowe, kolorowe i przede wszystkim zdrowe przekąski. Kto by jadł słodycze kiedy takie cuda na talerzach?

• Audycja muzyczna

• Dnia 17.01.2023 r. ponownie gościliśmy muzyków z Filharmonii Pomorskiej, za sprawą których noworoczne fajerwerki po raz kolejny rozświetliły niebo podczas audycji muzycznej zatytułowanej „Hity z satelity”. To wszystko za sprawą porywającego repertuaru operetkowo-musicalowego. Niczym satelita okrążyliśmy Ziemię i wysłuchaliśmy największych hitów karnawału, m.in. utworów skomponowanych przez Johanna Straussa: Walca „Nad pięknym Modrym Dunajem” i „Marsza Radetzkiego”.

• Zimowe zajęcia przyrodnicze

• Klasy 1a, 2b i 3a wzięły udział w niezwykłej przyrodniczej przygodzie z Panem Bartkiem. Mimo braku śniegu uczniowie podczas zimowych zajęć dowiedzieli się jak szukać tropów i innych śladów obecności zwierząt, mogli rozgrzać się przy ognisku i budowaniu szałasów.

• Gratulujemy zdobycia I miejsca.

• Gratulujemy  uczennicy klasy I Mai Sokołowskiej zdobycia pierwszego miejsca w konkursie na ozdobę chinkową wykonaną z naturalnych materiałów, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Górsku.

• KONCERT NOWOROCZNY

• 5 stycznia przywitaliśmy Nowy Rok koncertem kolęd. Nasi uzdolnieni uczniowie śpiewali nie tylko tradycyjne polskie kolędy ale również w językach angielskim, niemieckim, włoskim i ukraińskim. Podczas koncertu podziwialiśmy grę na wielu instrumentach oraz taniec do utworów świątecznych. W czasie uroczystości nagrody otrzymali uczestnicy konkursu na kalendarz adwentowy. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania.

• Młode Głowy

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie badawczym pt.

"Młode głowy. Ocena poczucia własnej wartości i sprawczości młodzieży szkolnej."

• Szkoły Pełne Talentów- zbiórka talenciaków w Lidlu.

• Od 5 września 2022 roku, nasza szkoła uczestniczyła w akcji " Szkoły Pełne Talentów".

Każdy mógł zrobić zakupy w sklepach Lidl w wysokości 50zł i odebrać "Talenciaki" z kodem

oraz przekazać je szkole.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców, pracowników i sympatyków szkoły

udało się nam zebrać aż 3974 "Talenciaków", które wymieniliśmy na nagrody:

• chustę animacyjną
            • pakiet planszówek dla dzieci starszych
            • pakiet planszówek dla dzieci młodszych
            • zestaw geometryczny do tablicy
            • zestaw tangramów
            • głośnik multimedialny
            • drogomierz

Serdecznie Wszystkim dziękujemy za taki wspaniały odzew!

• Wycieczka do Górzna

• 19-20 stycznia uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Górzna.

Na miejscu wzięli dział w zajęciach przyrodniczych w Górznieńskim Parku Krajobrazowym.

Oprócz tego, że dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących odwiedzanego miejca, to mieli mozliwość zintegrowania się podczas wieczornego grania w "planszówki" .