• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

• Dnia 24 kwietnia, obchodziliśmy w szkole ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Uczniowie brali udzial w konkursie ,,Najciekawsza charakteryzacja ulubionego bohatera literackiego". Swoją obecnością szkolną imprezę zaszczycili: bohaterowie z ,,Harry Pottera", Will Treaty ze ,,Zwiadowców", Mary z ,,Tajemniczego ogrodu", Marry Popins, Ania z Zielonego Wzgórza, Janek z ,,Czterech Pancernych", bohaterowie z legend góralskich. Odwiedzili nas także: Dedektyw Pozytywka, Lasse z ,,Biura detektywistycznego", kot Cukierek oraz wybitny piłkarz Christiano Ronaldo. Uczniowie uczestniczyli w ,,Randce w ciemno z książką", wybierając książkę na podstawie krótkiego opisu, bez znajomości tytułu i autora.  Rozwiązywali quizy ze znajomości baśni H.Ch.Andersena oraz prezentowali swoje ulubione książki, zachęcając innych do ich przeczytania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za wspólną zabawę, zaangażowanie i kreatywność.

• Rekrutacja

• LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH ORAZ NIEZAKWALIFIKOWANYCH  DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2023/24 ZOSTAŁY WYWIESZONE NA DRZWIACH GŁÓWNYCH BUDYNKU SZKOŁY.

UWAGA!!!

Do dnia 09.05.2023 r.  należy dostarczyć do sekretariatu szkoły potwierdzenie woli przyjęcia wraz z załącznikami. Druki do pobrania w zakładce Rekrutacja lub w sekretariacie szkoły.

• Obiady maj

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc maj proszeni są o wpłatę za 16 dni maja , w kwocie 224,00 zł. i przesłanie potwierdzenia na e-mail obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 27 kwietnia do godziny 14:00. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Jeśli planowana jest dłuższa nieobecność dziecka w szkole prosimy o informację telefoniczną lub poprzez sms pod numer tel. 797983381. Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

Koszt dwudaniowego obiadu wynosi 14 zł, nie ma możliwości wykupienia tylko jednego dania.

• WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!!!

• Z dumą i radością informujemy, że uczniowie naszej Szkoły: Magdalena Orlińska z kl.2B Lucjan Żuk z kl.3A, Barbara Fryska i Marianna Żuk z kl.6B, zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu ,,Wielkiej Ligi Czytelników".  Sprawnie przeszli przez kolejne etapy, zdobywając 1 miejsca i tytuły: MISTRZÓW POWIATU i MISTRZÓW WOJEWÓDZTWA. Na każdym etapie, musieli odpowiedzieć na ponad 100 pytań, dotyczących książek konkursowych. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy, dotarli do finału ogólnopolskiego. Trzymajmy  kciuki za naszych uczniów 12 maja, podczas wielkiego finału.

• 21 kwietnia, Pokaz Mody Ekologicznej.

• 21 kwietnia, w związku z obchodami Dnia Ziemi i Kreatywności,

uczniowie naszej szkoły przygotowali stroje ekologiczne :

torebkę z worków na śmieci, kapelusz z papieru, sukienkę z folii bąbelkowej i skrzydła z ręczników papierowych.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów :)

Zapraszamy do fotorelacji.

• ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻEK

•  Dnia 4 kwietnia, odbył się w szkole świąteczny KIERMASZ KSIĄŻEK. Dostępnych było ok. 290 tytułów. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów,  cieszyły się książki kulinarne, komiksy, bajki, baśnie,  kolorowanki, mandale. Sprzedaliśmy książki, na kwotę 1035zl. W ramach współpracy z Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie, otrzymamy 20% od sprzedaży w formie wybranych książek, do biblioteki szkolnej. Dziekujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili kiermasz i chętnie kupowali książki.

• Wycieczka klasy 1 b

• We wtorek 28.03 uczniowie klasy 1 b brali udział w warsztatach Majsterkowania w Castoramie. Dzieci samodzielnie wykonały tablice, na których po skończonej pracy wykonały piękne rysunki.

• 4 kwietnia, Wielkanocne polowania na jajka.

• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu kulturowym ,,Easter Egg Hunt" czyli szukanie wielkanocnych jajek.

Ponadto uczniowie na przerwach rozwiązywali łamigłówki po angielsku.

Było mnóstwo świetnej zabawy oraz słodkie niespodzianki.

• Dzień na opak.

• 31 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień na opak.

Nic nie było takie samo...

Tego dnia uczniowie wyglądali i zachowywali się "trochę inaczej" niż zwykle .

Część uczniów przyszła w piżamach,

na lekcjach słuchacze siedzieli/leżeli na materacach,

zamiast "dzień dobry" mówiono "do widzenia",

pani dyrektor została uczennicą klasy 8a, a Jej miejsce zajął Agustin.

Wszyscy bawili się wspaniale,

a na korytarzu i w salach lekcyjnych było więcej,

niż zazwyczaj uśmiechniętych i radosnych twarzy.