• Zbiórka charytatywna.

• 30 marca uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły przygotowali słodkości na kiermasz.

Ze sprzedaży uzyskano 1844,50 zł !

Całość wpłacono na zbiórkę charytatywną dla Piotra Daraża - chorego na nowotwór.

Dziękujemy wszystkim za okazanie wielkiego serca i wspomożenie powyższej inicjatywy.

Samorząd Szkolny i Wolontariat.

• Warszaty przyrodnicze klas 7-8.

• 27 marca uczniowie klas 7-8 wybrali się na dwudniowe warsztaty ekologiczne.

Zajęcia odbywały się w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

Oprócz bliższego poznania okolicy przysieckich stawów, uczniowie dowiedzieli się więcej na temat ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, obszarów chronionych.

Wszyscy otrzymali gadżety edukacyjne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• WARSZTATY PLASTYCZNE

• Dnia 23.03.2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziły panie Emilia Dembińska i Dorota Anszperger. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z przyborami plastycznymi stosowanymi w malarstwie akrylowym i w tejże technice próbowali swoich sił.

Prace uczestników warsztatów zaprezentowane zostały w naszej szkolnej
            Mini Galerii ( W )Łączniku.

Wszystkim artystom dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w kolejnych warsztatach w czerwcu.
          • PRZEPISY KULINARNE po angielsku

• Uczniowie klas 6A i 6B ponownie wykonali interaktywne, kolorowe i "pyszne" prace językowe w formie projektu pod okiem pani Karoliny Krzemińskiej. Przedstawiamy przepisy kulinarne, książki kucharskie i karty dań kuchni brytyjskiej oraz amerykańskiej. Zachęcamy do wypróbowania!

Smacznego!

• 24 marca, Przywitanie Wiosny

• 24 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Szkolny, który ogłosił konkurs na najpiękniejszą klasową Marzannę.

Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3b i 7.

W nagrodę wybiorą się na przepyszną pizzę do pobliskiej pizzerii.

Po krótkim wstępie, przemowie pana wicewójta Krzysztofa Raka,

uczniowie w pochodzie ruszyli na plac, gdzie wypędzili zimę i przywitali wiosnę paląc Marzanny.

Po wszystkim uczniowie świętowali zajadając pyszne kiełbaski z bułkami,

które przygotowały Panie z koła gospodyń wiejskich z Przysieka.

Zabawom nie było końca-uczniowie tańczyli belgijkę, makarenę i bawili się z chustą animacyjną.

Więcej informacji na szkolnym Facebook'u.

Dziękujemy  sponsorom, bez których ten dzień nie byłby tak uroczysty:

Kole Gospodyń Wiejskich w Przysieku,

Piekarni Bartkowscy,

Pizzerii Rustico,

Dobrym Smakom ze Starego Torunia,

Radzie Rodziców SP Przysiek,

Samorządowi Szkolnemu.

• Obchody Dnia Liczby Pi

• W marcu  po raz kolejny obchodziliśmy Święto liczby Pi.

Starsi uczniowie wytężali swoje umysły rozwiązując różne łamigłowki związane z Ludolfiną.

Młodsi poznawali jej przybliżenie wykonując gigantyczny plakat lub kolorując jej symbol .

Oprócz tego, że usłyszelismy wiele ciekawostek dotyczących liczby Pi ,

to przy okazji wspanialesię bawiliśmy

Emilia Szczupakowska

• TYDZIEŃ MÓZGU 13-17.03

• W zeszłym tygodniu uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w akcji edukacyjnej mającej na celu popularyzowanie wiedzy o układzie nerwowym. Na zajęciach poznawali budowę mózgu i jego działanie. Wykonywali modele mózgu, rozwijali swoje zmysły oraz ćwiczyli pamięć. Nie zabrakło także gier logicznych  oraz ćwiczeń fiycznych wspierających pracę układu nerwowego.

• OBIADY KWIECIEŃ

Rodzice, którzy zdecydują się na zakup obiadów dla swojego dziecka na miesiąc kwiecień proszeni są o wpłatę za 16 dni kwietnia , w kwocie 224,00 zł. i przesłanie potwierdzenia na e-mail obiadyprzysiek@zlawies.pl do dnia 29 marca do godziny 12:00. W przypadku dwójki dzieci prosimy o dwa oddzielne przelewy. Jeśli planowana jest dłuższa nieobecność dziecka w szkole prosimy o informację telefoniczną lub poprzez sms pod numer tel. 797983381. Obiady można odmówić do godziny 10-tej, w dniu poprzedzającym dłuższą nieobecność.

Koszt dwudaniowego obiadu wynosi 14 zł, nie ma możliwości wykupienia tylko jednego dania.

• Kółko plastyczne

• Dzięki zajęciom koła plastycznego uczniowie pobudzają kreatywność, odkrywają przyjemność tworzenia, rozwijają zainteresowania i uzdolnienia poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.

• WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNE

• ZAPRASZAMY UCZNIOW KLAS IV-VIII NA WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNE. STARTUJEMY 23.03, W GODZ.14.30-16.00. ZAPISYWAC SIE MOZNA DO 21. MARCA U PANI DOROTY ANSZPENGER LUB PANI EMILII DEMBINSKIEJ. POSPIESZ SIE! ILOSC MIEJSC OGRANICZONA!

• Akcja charytatywna

• Świetlica szkolna przyłączyła się do akcji charytatywnej zbiórki artykułów dla Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci i Młodzieży i Hospicjum Domowego "Nadzieja". Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy poprzez zakup artykułów zamieszczonych w załączniku. Zbiórka potrwa do 30 marca. Produkty prosimy wkładać do oznaczonego kartonu przy szkolnej dyżurce.

• Zajęcia na Wydziale fizyki

• W czwartek 09.03 klasa 1b uczestniczyła w zajęciach na Wydziale fizyki UMK w Toruniu. Dzieci obserwowały zjawisko tęczy, pioruna, same przeprowadzały eksperymenty.