• WIERSZYKI, FIGIELKI, BAJECZKI...

• W sobotę 21 maja odbyły się gminne eliminacje konkursu interpretacji poezji

dziecięcej pt. ,,Wierszyki, figielki, bajeczki…”.

Młodzi uczestnicy klas 1-2 ze szkół naszej gminy, zmagali się z
            przedstawieniem wierszy M. Konopnickiej, D. Wawiłow i M. Kownackiej.
            Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy 1b:
            Hanna Dahlke i Franciszek Czarnecki, którzy przygotowywali się pod okiem Pani Doroty Anszperger. Spośród 11 uczestników jury wyłoniło 3 laureatów, którzy będą
            reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym w Chełmży 10 czerwca.

Jednym z tych laureatów został uczeń naszej szkoły Franciszek Czarnecki.
            Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za występ w kolejnym etapie!!

• ŚWIADOMI ZAGROŻEŃ

• 09 maja miały miejsce zajęcia edukacyjno - informacyjne z młodzieżą klas 7 i 8 w zakresie wczesnego rozpoznawania uzależnień " Świadomi zagrożeń". Prowadząca Pani mgr Justyna Fiałkowska- specjalista terapii uzależnień z Towarzystwa Powrot z U podbiła serca naszej młodzieży.

• ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

• W klasie 3 odbyły się pod okiem pani pedagog zajęcia profilaktyczne "Nie pal przy mnie proszę". Podsumowaniem cyklu zajęć były przygotowane przez dzieci plakaty z w/w hasłem.

• SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

• 10 maja klasy 0 - 6 miały okazję, dzięki organizacji Pani Pedagog Anny Rozkowinskiej uczestniczyć w dwóch spektaklach profilaktycznych wystawianych przez TEATR ALTER w Auli UMK w Toruniu. Klasy 0 - 3 poprzez zabawne przedstawienie pod tytułem "Karolcia" utrwalały wiedzę na temat telefonów alarmowych, bezpiecznego zachowania na jezdni oraz konieczności pamiętania swojego adresu zamieszkania. Starsi uczniowie mogli przekonać się, że życie w realu jest dużo lepsze niż życie w świecie cyfrowym. Przedstawienie pod tytułem " Wirtualna pułapka" w ciekawy sposób pokazało ile niebezpieczeństw kryje świat gier. Owacje na stojąco! Oby więcej takich ciekawych form przekazu.

• WIOSENNY TEATRZYK EKOLOGICZNY

• 5 maja uczniowie klasy 2B, pod okiem Pani Violetty Deleszek, przygotowali przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej. Odbiorcami występu byli młodsi koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w takiej formie aktualne problemy naszej planety pozostaną na długo w pamięci naszych najmłodszych wychowanków. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.